Оплески, завіса: закриваємо 2021

У 2021 році театр випустив 7 нових постановок. У січні за підтримки Українського культурного фонду вийшла прем’єрою розіграна драма «Три сестри та інші», авторство якої режисер-постановник Ігор Білиць розділив з А. Чеховим та акторами. У лютому глядачі побачили оновлену версію комедії «Американська рулетка» О. Марданя, над постановкою якої працювали Альона Дорофєєва та заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко. У березні театр презентував сатиричну комедію «Ревізор», сучасну версію гоголівського сюжету написав Василь Шкляр, поставив Дмитро Некрасов. У травні відбулась прем’єра комедії «Коли дівчата грають JAZZ…» О. Аркадіна-Школьніка в постановці заслуженого артиста України Максима Булгакова, який із березня став головним режисером театру. У липні під закриття ювілейного 80-го сезону на зеленому майданчику біля театру глядачі подивились майже виставу «Чайка. Перформанс» І. Білиця в постановці Вероніки Золотоверхої. У новому сезоні театр продовжив співпрацю із сучасними драматургами і до 30-річчя незалежності України випустив історію однієї родини «Саша, винеси сміття» за п’єсою Наталії Ворожбит в постановці Максима Булгакова; а в грудні представив проєкт, що отримав Грант Президента України молодим діячам у галузі культури та мистецтв, режисера-постановника Дмитра Нєкрасова – історично-плакатну трагедію «Сєвєр наш» за п’єсою Ольги Мацюпи «Соловейки, соловки».

У вересні театр відсвяткував 80 років із дня утворення. Протягом трьох днів глядачі змогли відвідати двогодинне театралізоване дійство «Вісімдесят сезонів. Пишаємося кожним», у якому переплелися історія і сучасність, цікаві факти з життя колективу та уривки з вистав, відеопривітання ветеранів сцени та яскраві вокально-хореографічні номери. Режисером-постановником виступив Максим Булгаков. Також протягом сезону до цієї дати на інтернет-ресурсах театру глядачі могли подивитись серію документальних роликів «Вісімдесят сезонів», авторства Тетяни Пліс, що розповіли про історію колективу та митців, які зробили великий внесок у його розвиток та відеопроєкт «Монологи», авторства Наталії Рижкової, що познайомив глядачів із творчими особистостями, які сьогодні працюють в колективі.

У березні за ініціативи директора-художнього керівника театру Сергія Дорофєєва та голови Луганської обласної асоціації осіб з інвалідністю Миколи Надулічного, за підтримки народного депутата України Олексія Кузнецова  вдалося реалізувати соціальний проєкт «Доступний театр», завдяки якому поетичну драму «Ніч на полонині» О. Олеся змогли подивитись глядачі з вадами слуху за допомогою перекладача жестової мови. Також цю виставу змогли подивитись на вуличних локаціях жителі громад м. Щастя, с. Гірське Луганської області та с. Верхньоторецьке, с. Дружба Донецької області, куди театр завітав у серпні та вересні в рамках Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки UNDP.

У вересні мюзикл-детектив «Ромео & Джульєтта» В. Шекспіра театр показав на Херсонщині в рамках ХХІІІ Міжнародного театрального фестивалю Мельпомена Таврії, за підсумками якого експертною радою були відзначені: пластичне вирішення режисера-постановника, балетмейстера Максима Булгакова та костюми художниці Ірини Лубскої. За кілька днів по тому з цією виставою колектив відвідав м. Миколаїв та м. Запоріжжя. Також у вересні театр презентував фантазію на 1 дію «І все-таки я тебе зраджу» Неди Нежданої на  Фестивалі сучасного українського театру «КУТ – 30» у м. Дніпро.

У жовтні театр запросив глядачів відвідати вистави в рамках  ІІІ Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «СвітОгляд», який цього року зустрічав чотири державні театри і два незалежні проєкти з Києва, Маріуполя, Сєвєродонецька та Чернігова, і представив у програмі розіграну драму «Три сестри та Інші» І. Білиця за А. Чеховим.

Також протягом року в рамках різних проєктів на сцені театру презентували свою творчість професійні театральні колективи з різних регіонів України. У березні глядачі Луганщини подивились виставу-легенду Івано-Франківського національного академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка «Солодка Даруся» Марії Матіос, у жовтні – драму на 2 дії «Хлібне перемир’я» Сергія Жадана від Харківського академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка, у листопаді – анархічний вестерн «Червоне, чорне і знову червоне» від колективу авторів «Піратська бухта», що презентував незалежний Дикий театр з м. Київ.

Крім того,  у 2021 році колектив театру неодноразово був залучений до урочистостей з нагоди державних свят та обласних культурно-мистецьких заходів, де вкотре продемонстрував свій професіоналізм, активну громадянську позицію, ініціативність та невичерпний творчий потенціал. Серед них: День Незалежності України, День Гідності і Свободи, День Соборності України, заходи до Дня пам’яті та примирення та святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Луганської області, День Конституції України, День Захисника України, День Збройних Сил України та інші.

Наша
афіша

Вибачте, сайт знаходится на стадії наповнення