«Жайворонок»

Анотація

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на прем`єру  вистави “Жайворонок”.Жан Ануй , Дізнання на 1 дію.

Режисура та музичне оформлення : заслужений діяч мистецтв України  Володимир Московченко

Художник – постановник : Ірина Лубська

Пластика : Наталія Рижкова

В наші часи, коли все частіше клоуни претендують на звання політиків, театр звертається до середньовічної історії Франції, в якій були і духовні злети, і підступність, і любов до Батьківщини, і ганебна зрада.
 У 1429 році Жанна д’Арк, юна селянка з Домремі, встала на чолі французької армії і за рік змінила хід Столітньої війни між Англією і Францією. Переломною подією стало зняття облоги з Орлеана. Натхненні Жанною, солдати здобули ряд блискучих перемог і відвоювали частину Франції, захопленої англійцями. Однак багатьом прийшовся не до вподоби стрімкий злет дівчини з народу; ставши жертвою зради, Жанна потрапляє в полон до прихильників англійців і постає перед церковним судом і жорстоким вибором: відректися від того, що вона вважає істиною, – або померти.
 Жанну Д’Арк, яка підняла народ на переможну боротьбу з окупантом, полонив та судить натовп комедіантів не здатних оцінити всю велич її подвигу. Одягаючи виконавців в історичні костюми, театр говорить про сьогодення, залишаючи глядачу самому дати відповідь на питання :”Хто є справжнім героєм? Той, хто при владі, чи проста людина, сповнена Віри?”

Автори
  • Жан Ануй

Вибачте, сайт знаходится на стадії наповнення