Вісімдесятий сезон завершено!

15 липня театр випустив чергову прем’єру, яка ознаменувала собою закриття 80-го театрального сезону. Підводячи підсумки, ювілейного сезону театру, не можна не похвалитися своїми досягненнями!

У вересні 2020 року з урахуванням карантинних обмежень Луганський український театр відкрив ювілейний сезон прем’єрою мюзиклу-детективу «Ромео & Джульєтта» за п’єсою В. Шекспіра (переклад Юрія Андруховича) в оригінальній сценічній версії режисера-постановника та балетмейстера Максима Булгакова, музику до вистави написав Тарас Лука. У наступному році вистава увійшла до лонгліста ІV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА».

У жовтні – листопаді  театр показав вистави анонсовані в минулому сезоні, коли з огляду на всесвітній локдаун через епідемію covid-19 театр не міг працювати на повну потужність:

драму «Безталання» за п’єсою І. Карпенка-Карого в постановці Вероніки Золотоверхої над музичним оформленням і вокалом працювала Юлія Совершенна,

та камерну виставу «…І в біді, і в щасті» сучасної авторки Ганни Устинової в постановці Євгена Мерзлякова, яка поклала початок активній співпраці театру із сучасними драматургами.

У першій половині сезону за підтримки Українського культурного фонду колектив реалізував кілька проєктів:

вийшли прем’єрами кухонна комедія «Весілля обов’язкове» Вєсти Гунченко в постановці Олексія Доричевського

та розіграна драма «Три сестри та інші» авторство якої режисер-постановник Ігор Білиць розділив з А. Чеховим та акторами;

створено серію документальних роликів «Вісімдесят сезонів», авторства Тетяни Пліс, що розповідають про історію колективу та особистостей, які зробили великий внесок у його розвиток.

Був започаткований іще один відеопроєкт «Монологи», авторства Наталії Рижкової, що знайомить глядачів із творчими особистостями, які сьогодні працюють в колективі.

У другій половині сезону глядачі побачили

 сатиричну комедію «Ревізор», сучасну версію гоголівського сюжету написав Василь Шкляр, поставив Дмитро Некрасов;

комедію «Коли дівчата грають JAZZ…» О. Аркадіна-Школьніка в постановці заслуженого артиста України Максима Булгакова, який із березня став головним режисером театру.

майже виставу «Чайка. Перформанс» Ігоря Білиця в постановці Вероніки Золотоверхої.

У березні за ініціативи директора-художнього керівника театру Сергія Дорофєєва та голови Луганської обласної асоціації осіб з інвалідністю Миколи Надулічного за підтримки народного депутата України Олексія Кузнецова  вдалося реалізувати соціально важливий проєкт «Доступний театр», завдяки якому театр став ближчим для нечуючих глядачів.

На жаль, проведення ІІІ Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «СвітОгляд» у 2020 році довелось перенести на наступний, коли  театр святкуватиме 80-й день народження.

У наступному сезоні на глядачів чекає багато цікавого:

до 30-річчя Незалежності України колектив планує представити на центральній площі Сєвєродонецька «Поему про синів Луганських» авторства Тетяни Пліс, у постановці Альони Дорофєєвої, а також здійснити постановки за творами Наталі Ворожбит «Саша, винеси сміття» та Ольги Мацюпи «Соловейки, соловки», над якими працюватимуть Максим Булгаков і Дмитро Некрасов;

у вересні театр запрошує своїх шанувальників на святкову зустріч з історією та сьогоденням – ювілейне дійство «80 сезонів. Пишаємося кожним»;   

у жовтні «СвітОгляд» запропонує познайомитись із виставами різних театральних колективів України,

і це буде тільки початок, нового 81-го театрального сезону!

До зустрічі у новому сезоні!

Наша
афіша

Вибачте, сайт знаходится на стадії наповнення